Úvodná stránka - Montované haly - Športové haly a telocvične

Športové haly a telocvične

Montované športové haly či telocvične sú funkčné, atraktívne a ekonomicky výhodné. Podľa veľkosti a využitia možno zvoliť z rámovej či oblúkovej oceľovej konštrukcie. Haly sú projektované ako zateplené. Môžu slúžiť ako multifunkčné tenisové kurty, bazény, štadióny a ďalšie športové zariadenia.

Pre čo najefektívnejšie využitie interiéru sú športové haly a telocvične s rámovou konštrukciou koncipované so sedlovou strechou, ktorá je vhodná predovšetkým pre multifunkčné športové haly či tenisové kurty. Do veľkých a širokých športových hál a štadiónov sa montuje veľkorozponová oceľová konštrukcia bez podpery. Konštrukčné riešenia sú zámerne naddimenzované, aby odolalo vysokej záťaži. Tieto haly sú zateplené sendvičovými panelmi s nadštandardnými termoizolačnými vlastnosťami.

Ďalšou možnosťou pri realizácii športových zariadení sú oblúkové konštrukcie. Vďaka pevnej a súčasne ľahkej kostre sú haly rýchlo zostaviteľné a ekonomicky výhodné. Oblúkové haly pre športové účely možno skladať v šírkach OK 18,21,25 a až 42 metrov ľubovoľných dĺžok; s výškou 7 - 12 metrov.

Športové aktivity si žiadajú dostatočné osvetlenie oceľovej haly; ponúka sa výber hneď z niekoľkých svetelných zdrojov. Najčastejšie sú to žiarivky či halogénové svetlá, poprípade presvetlenie bočnými pásmi. Strešné svetlíky v tomto type hál nie sú vhodné.

V športových halách sa ako povrch často volí umelý polyuretánový CONIPUR HG. Vhodný je predovšetkým do tenisových hál a telocviční určených pre basketbal, florbal, gymnastiku, hádzanú a iné loptové hry. Ďalším používaným povrchom je kobercový "Sporting T" s vinylovým dezénovým povrchom a tlmiacou vrstvou.

Hlavné prednosti športovej haly:

  • maximálne využitie priestoru
  • multifunkčné využitie
  • ekonomickosť stavby
  • široká paleta farieb a estetických riešení
  • možnosť vstavieb a mnohých doplnkov
  • úspora prevádzkových nákladov
  • možnosť rozširovania

Opláštenie športovej haly a telocvične

Športové haly rámovej konštrukcie bývajú opláštené klasickými sendvičovými panelmi, ktoré sa využívajú na väčšinu montovaných hál. Tieto panely vynikajú veľmi dobrými termoizolačnými vlastnosťami už pri malých hrúbkach. Oblúkové konštrukcie hál sa zatepľujú pomocou skladaného plášťa z pozinkovaného plechu a minerálnej vaty.

POPTÁVKA HALY

Zaujímavé prvky

Haly môžu byť doplnené napr. veľkým prístreškom pri vjazde pre parkovanie áut, hranatými odkvapovými systémami alebo logom investora na plášti objektu. Do priestoru haly možno vystavať administratívne zázemie s kanceláriami, šatne či sociálne zariadenie. Halu je možné navrhnúť v rôznych zaujímavých farebných kombináciách.

Pre lepšiu predstavu môžete využiť náš konfigurátor haly, alebo sa inšpirujte v zozname referencií.

Zákazník si môže objednať kompletnú realizáciu spodnej stavby a montovanej haly na kľúč vrátane komunikácií a parkovísk, napojenia inžinierskych sietí, rôznych druhov vstavieb sociálneho zariadenia, kancelárskych priestorov apod. V prípade realizácie kompletného diela ako generálny dodávateľ poskytujeme investorovi všetku koordináciu prác a činností ako pri spracovaní projektovej dokumentácie, tak následne pri danej realizácii diela, a to bezplatne.

top