Úvodná stránka - Ako staviame - Montáž haly

Montáž haly

Montáž haly vykonávajú montážne skupiny spoločnosti MONT-KOVO v čele so zodpovedným vedúcim. Kvalitná projektová dokumentácia a výborné znalosti našich pracovníkov zaistí efektívnu výstavbu montovanej haly s najvyššou mierou spoľahlivosti, kvality a zodpovednosti. Samotná montáž oceľovej haly prebieha na základe výrobno-montážnej dokumentácie a zodpovedá za ňu kvalifikovaný vedúci.

Montáž oceľovej konštrukcie

Vyrobená a nalakovaná oceľová konštrukcia je prepravcami dovezená v  jednotlivých dieloch na miesto realizácie, kde je následne chemickou maltou ukotvená cez závitové tyče na betónové pätky, respektíve pásy. Na oceľové stĺpy sa potom pripevnia oceľové priečky, ktoré sa podoprú oceľovými nábehmi. Na takto pripravené oceľové rámy sa položia a primontujú pomocou kotviacich a spojovacích prvkov oceľové pozinkované väznice tzv. systémom METSEC. U nezateplenej oceľovej haly sú oceľové rámy v bočných stenách ešte prepojené oceľovými paždíkmi.

  • Väznicový systém METSEC - Primárnu konštrukciu dopĺňa prepracovaný systém tenkostenných prvkov pod označením METSEC - Z väzníc, poprípade C paždíkov a M stropníc od spoločnosti Voestalpine Profilform s.r.o.. Maximálne rozpätie väzníc je až 15 m. Sortiment väzníc METSEC sa pohybuje od výšok 142 do maxima, ktoré je 402 mm. Každá navrhnutá výška má niekoľko typov hrúbok, a to od 1,3 mm až po 3,0 mm. Systém METSEC je vyrábaný z pozinkovanej pevnostnej ocele.

Montáž opláštenia

Po skompletizovaní oceľovej konštrukcie je na rade montáž opláštenia zo sendvičových panelov, poprípade trapézového plechu. Sendvičové opláštenie je k oceľovej konštrukcii pripevnené skrutkami a nitmi z vysoko akostnej uhlíkovej ocele. Ako prvé sa montujú strešné sendvičové panely a potom následne stenové sendvičové panely. Panely sú spravidla kladené vodorovne, čo je z ekonomického hľadiska výhodnejšie, pretože vďaka značnej pevnosti panelov už nie je potrebné montovať bočné oceľové paždíky.

Haly oplášťujeme vysoko kvalitnými panelmi českých a rakúskych výrobcov - Kingspan a.s. a Brucha CZ s.r.o. Nezateplené haly pokrývame trapézovými plechmi firiem CB profil a.s., Ruukki CZ s.r.o. a Arcelormittal Construction CZ s.r.o.

Montáž výplní otvorov

Do zateplených hál inštalujeme plastové či hliníkové okná a dvere, prípadne sekčné vráta. Do strešných častí je tiež možné zabudovať hrebeňový svetlík, ktorý zabezpečí maximum denného svetla a prísun čerstvého vzduchu v hale. Pre nezateplené haly využívame oceľové vráta vlastnej výroby. V prípade špeciálnych požiadaviek využívame dodávateľov atypických systémov.

  • Vráta - do hál sa bežne inštalujú priemyselné sekčné vráta v mnohých farebných kombináciách, niekoľkých typoch presvetlenia či s rôznymi spôsobmi ovládania. Rozmery sekčných vrát sú podľa želania zákazníka až do maximálnej šírky vrátového otvoru 7 m a maximálnej výšky až 5,5 m. V prípade nezateplených hál môžu byť využité i oceľové krídlové vráta.
  • Okna a dveře -  presvetlenie haly oknami nielenže znižuje náklady na osvetlenie a zaisťuje dostatok denného svetla v hale, ale je súčasne dôležitým estetickým prvkom. Okná sú dodávané v ľubovoľných rozmeroch, farbách i materiáloch. Inštalujeme plastové okná a dvere vyrobené výhradne z kvalitných stálofarebných a pevných PVC profilov Gaelan, ktoré majú výnimočné tepelne-izolačné vlastnosti. V prípade požiadaviek dodávame tiež variant hliníkových okien a dverí, ktoré sa veľmi dobre hodia pre objekty slúžiace ako administratívne haly, montované predajne, showroomy alebo autosalóny.

  • Strešné svetlíky - Pásové či bodové svetlíky sú najlepším spôsobom presvetlenia všetkých typov priemyselných hál a pracovných plôch predovšetkým tam, kde by nevyhovovalo umiestnenie bočných okenných presvetľovacích pásov. Svetlíky poskytujú maximum denného svetla a šetria energiu za osvetlenie vnútorného priestoru haly.

Montáž klampiarskych prvkov

Na konci montážneho procesu je hala osadená klampiarskymi prvkami. Kvalitné a vhodne vybrané klampiarske prvky halu skrášlia a dodajú jej jedinečný vzhľad zodpovedajúci akokoľvek rozmanitému návrhu architekta. Počas tohto procesu montujeme tiež odkvapy a zvody (využívame okrem iného hranaté zvody od výrobcu Kingspan). Zaujímavým dizajnovým doplnkom, ktorý halu ozvláštni, sú klampiarske prvky v kontrastnom sfarbení voči oplášteniu haly.
top