Okná a dvere

Okná a dvere umocňujú estetické vlastnosti montovanej haly a sú tiež veľmi dôležitým funkčným prvkom z hľadiska prevetrania a presvetlenia celej stavby. Správne zvolené okná a dvere môžu mať zásadný vplyv na tepelnú izoláciu a bezpečnosť celej haly.

Najdôležitejšími sledovanými prvkami u okien a dverí sú typ zasklenia, kvalita kovania, výstuhy, profily a tesnenie. Kvalitné spracovanie kovania a tiež zasklenia má hlavný vplyv na samotnú bezpečnosť okien a dverí. Zodpovedajúce konštrukčné prvky kovania zabraňujú vysadeniu, vpáčeniu či odvŕtaniu okien a dverí. Špeciálne tepelné spracovanie zasa dodáva sklu tvrdosť a odolnosť proti prasknutiu.

Najpoužívanejším typom pre montované haly sú plastové okná s piatimi komorami, profil spevnený oceľovými zinkovanými výstuhami, osadený celoobvodovým kovaním, izolačným dvojsklom s tepelnou izoláciou - 1,1 U (W/m2K) a s tepelným nerezovým rámčekom. Na želanie je možnosť zvoliť izolačné trojsklá, ktoré disponujú lepšími izolačnými vlastnosťami - 0,6 U (W/m2K). Medzi ďalšie voliteľné prvky patria protihlukové či kalené sklá, ktoré poskytujú nadštandardnú bezpečnosť a chránia proti útoku zvonku.

Okná a dvere na naše montované haly odoberáme len od renomovaných českých dodávateľov, s ktorými spolupracujeme už niekoľko rokov. Všetky tieto spoločnosti zaručujú vysokú kvalitu, trvanlivosť, farebnú stálosť a moderný vzhľad a dizajn všetkých svojich výrobkov. Všetci naši dodávatelia okien a dverí disponujú všetkými potrebnými certifikátmi ISO, Prehlásenie o zhode s ČR a ďalšími certifikátmi a osvedčeniami zaručujúcimi najvyššiu kvalitu. 

Farby okien a dverí pre montované haly 

Klasická štandardná farba okien a dverí pre haly je biela. Za príplatok je možné dodať širokú škálu ďalších farieb a dekorov, ktorá je takmer nevyčerpateľná. Kvalitné plastové okná poskytujú stálofarebnosť a odolnosť proti poškriabaniu nanesených farieb. Ďalšie možnosti sú luxusné hliníkové okná a dvere, ktoré prinášajú nadštandardnú kvalitu, stabilitu a moderný vzhľad. Vhodné farebné kombinácie opláštenia montovanej haly a okien umocní estetiku celej stavby.

FARVY OKIEN A DVERÍ

Barva oken a dveří pro haly 

Možnosti využitia okien a dverí 

Výrobné a priemyselné haly

Pre výrobné a priemyselné haly sú z hľadiska osvetlenia interiéru a hospodárnosti stavby najvhodnejšie pásy okien po stranách haly. Toto riešenie šetrí náklady na pomocných oceľových konštrukciách, ktoré vďaka samotnému pásu nemusia byť plánované pre každé okno zvlášť. Pre haly s veľkým rozponom je príhodná kombinácia pásu okien a hrebeňového svetlíka, čo zaistí výborné osvetlenie celého vnútorného priestoru. Pásy môžu dosahovať výšky cca 1 - 2 metre a je možné ich pretiahnuť po celej dĺžke haly.

Autosalóny a montované predajne

Veľké okenné tabule z plastu či hliníku zaistí dostatok presvetlenia haly a umožní skvelý priehľad do interiéru autosalónu či predajne. Pre autosalóny a predajne sa často využíva presklenie celej bočnej steny (tzv. presklené fasády), aby bola expozícia čo najviac na očiach. Možná je i akákoľvek kombinácia s menšími oknami, svetlíkom a s presklenými vstupnými dverami alebo vrátami.

Administratívne haly

Na administratívne haly sa využíva predovšetkým zvýraznená vstupná časť, kde býva často aplikované veľké presklenie pomocou už vyššie spomínaných okenných tabúľ, presklených fasád alebo výrazných vstupných dverí. Pre výrobné a priemyselné haly s vstavanými kanceláriami je vhodné využiť klasické otváracie okná rôznych veľkostí.

 

top