Úvodná stránka - Ako staviame - Materiály - Sendvičové panely

Sendvičové panely

Sendvičové panely pre opláštenie montovaných hál sú ideálnym materiálom pre izoláciu všetkých typov priemyselných, skladových a športových hál, predajných i administratívnych centier. Sendvičové panely sú prepracovaný a moderný stavebný prvok, ktorý prešiel rozsiahlym vývojom a výskumom.

Sendvičové izolačné zatepľovacie panely sú vhodné pre opláštenie strechy i bočných stien haly. Najčastejšie hrúbky panelov pre opláštenie hál sa pohybujú v rozmedzí od 60 mm do 120 mm. Investície do silnejšieho sendvičového panelu zaisťuje úsporu energie na vykurovanie haly a príjemnú teplotu v letnom období. Panely sa uchytávajú na väznice a stĺpy pomocou kotviacich prostriedkov.

Prednosti sendvičového panelu:

  • vysoká kvalita a trvanlivosť
  • výborné tepelne izolačné a protipožiarne vlastnosti
  • rýchlosť montáže
  • ľahká a minimálna údržba
  • estetickosť
  • šetrnosť k životnému prostrediu
  • parotesnosť a vzduchotesnosť panelov
  • kombinovateľnosť s inými materiálmi - sklo, sklolaminát, murivo...
  • ľahká konštrukcia hál zo sendvičových panelov => nižšie počiatočné náklady

Vzorkovník farieb panelov

Na výber je široká škála štandardných farieb i ďalších farieb sendvičových panelov za príplatok. Farby väčšinou korešpondujú so vzorkovníkom RAL. Príplatkové varianty sendvičových panelov zahŕňajú metalické laky, ale tiež môžu svojím vzhľadom imitovať určité materiály ako je kameň, tehla či drevo. Stavba tým získa prirodzený vzhľad a pritom sú zachované všetky izolačné vlastnosti. Tieto riešenia sú vhodné predovšetkým pre administratívne haly, montované predajne, obchodné centrá či autosalóny.

ŠTANDARDNÉ EXTERIÉROVÉ FARBY PANELOV

PRÉMIOVÉ METALICKÉ FARBY PANELOV

EFEKTY SENDVIČOVÝCH PANELOV

MATNÉ FARBY PANELOV

Profilácie sendvičových panelov

Pre opláštenie montovaných hál a budov je možné vďaka širokému sortimentu izolačných panelov realizovať i esteticky a architektonicky zaujímavé stavby. Vonkajšie plechy panelov môžu mať rôzne profilácie od celkom hladkého povrchu (FLAT) cez vlny (WAVE) až k panelom so silnou trapézovou profiláciou (RW).

Sendvičové panely pro haly

Detail sendvičových panelů

Pozn. obrázky panelu Kingspan

Zloženie sendvičových panelov

Jadro sendvičového panelu

1. Sendvičové panely s jadrom z tuhého polyuretánu

V praxi sa pri opláštění haly najčastejšie používa sendvičový panel s jadrom z tuhého polyuretánu. Ide o trvanlivý a ekonomicky najprijateľnejší typ sendvičového panelu. Jadro z tuhého polyuretánu s uzatvorenou bunkovou štruktúrou má jednu z najnižších vodivostí, čo zaručuje účinné uchovanie tepla v montovanej hale. Kombinácia nízkej tepelnej vodivosti, pevnosti materiálu a schopnosti spájať sa s vonkajšími krycími plechmi predurčuje tento stavebný materiál pre široké využitie v stavebníctve.

2. Sendvičové panely s minerálnym jadrom

Ide o najvhodnejší materiál pre haly, ktoré vyžadujú maximálnu požiarnu odolnosť a ochranu. Minerálna vlna, z ktorej sa panel skladá, nehorí. Požiarna odolnosť sa odvíja od zloženia sendvičového panelu a jeho hrúbky.

Krycie plechy sendvičových panelov

Jadro sendvičového panelu je na povrchu kryté oceľovými pozinkovanými plechmi. Na výber je široká škála štandardných farieb a ďalších farieb za príplatok pre opláštenie montovaných hál.

Požiarne vlastnosti sendvičových panelov

Pridaním určitých prísad do polyuretánu získa sendvičový panel pre opláštenie výborné požiarne vlastnosti požadované aktuálnymi národnými predpismi a požiadavkami v poisťovníctve. V súčasnej dobe sa už vyrábajú tak požiarne odolné sendvičové panely, že nahradzujú sendviče s minerálnym jadrom, ktoré tiež vynikajú výbornými požiarnymi vlastnosťami, ale sú drahšie.

MONT-KOVO pre opláštenie hál a konštrukcií využíva vysoko kvalitné sendvičové panely od renomovaných českých i zahraničných dodávateľov ako sú Kingspan a.s., Brucha CZ s.r.o., Ruukki CZ s.r.o., ktorí disponujú všetkými akostnými certifikátmi a prehláseniami o zhode pre Českú republiku.

top