Úvodná stránka - Montované haly - Poľnohospodárske a skladové haly

Poľnohospodárske a skladové haly

Poľnohospodárske a skladové haly sú projektované v súlade s maximálnym využitím vnútorného priestoru a úsporou investičných a prevádzkových nákladov. V závislosti na komodite sú haly buď nezateplené, alebo zateplené sendvičovými panelmi. Tieto haly môžu slúžiť aj pre ustajnenie dobytka či ako žrebčíny.

Montované sklady a poľnohospodárske haly sa delia na viac typov, ktoré súvisia s budúcim využitím a typom konštrukcie . Niekoľko vlastností majú však spoločné , a to jednoduchosť, rýchlosť montáže, úsporu nákladov a využiteľnosť priestorov. Sklady sa projektujú ako zateplené, tak nezateplené; záleží vždy na povahe skladovaného materiálu i spôsobu využitia haly. Poľnohospodárske haly možno využívať na uskladnenie rôznych poľnohospodárskych komodít či strojov. Špeciálne kategórie poľnohospodárskych hál sú potom stavby pre ustajnenie dobytka, stajne a jazdiarne.

Zateplená oceľová hala zaisťuje nielen dokonalú izoláciu, ale tiež parotesnosť. Na druhej strane možno v prípade skladovania materiálu či tovaru, ktorý nie je náročné na stabilitu teplôt, využiť nezateplené haly či väčšie prístrešky. Tieto objekty poskytujú vďaka ľahšej konštrukcii a nižšej cene opláštenia veľmi lacné riešenie skladu či priestorov pre skladovanie. Oceľová konštrukcia skladovej a poľnohospodárskej oceľové haly môže byť buď rámového alebo oblúkového typu.

Rámové haly môžu byť doplnené o žeriavovú dráhu, ktorá napomáha ľahšie manipulovať s materiálom, či regálovým systémom, ktorý dovolí maximálne využiť priestor haly.

Do skladových a poľnohospodárskych hál sú  umiestnené strešné hrebeňové svetlíky, ktoré zaistia dostatok denného svetla a znížia tak prevádzkové náklady v hale. Haly môžu byť po oboch stranách tiež presvetlené bočnými plastovými okennými pásmi. Pre pohodlné naskladnenie a vyskladnenie sa používajú sekčné brány s priemyselnými pohonmi s diaľkovým ovládaním.

Hlavné prednosti poľnohospodárskej a skladovej haly:

  • maximálne využitie skladovacieho priestoru
  • rýchlosť montáže
  • ekonomickosť stavby
  • široká paleta farieb a estetických riešení
  • možnosť vstavieb a mnohých doplnkov
  • úspora nákladov
  • možnosť rozširovania

Opláštenie skladovej a poľnohospodárskej montovanej haly

V prípade zateplenej haly je oceľová konštrukcia opláštená kvalitnými sendvičovými panelmi, ktoré vynikajú jednoduchou údržbou a vysokou trvanlivosťou. Panely sú zdravotne nezávadné a spĺňajú najprísnejšie požiadavky na požiarnu odolnosť výrobných hál či skladovacích hál. Nezateplené haly sú opláštené dostatočne odolnými a zároveň cenovo výhodnými trapézovými plechmi.

POPTÁVKA HALY

Zaujímavé prvky

V prípade požiadaviek investora môžu byť aj skladové a poľnohospodárske haly obohatené esteticky zaujímavými prvkami. Môžu ich doplniť prístrešky nad vjazdy a okná, hranaté odkvapové systémy, ktoré plynule nadväzujú na klampiarske prvky, alebo logo investora. Halu je možné navrhnúť v rôznych zaujímavých farebných kombináciách.

Pre lepšiu predstavu môžete využiť náš konfigurátor haly alebo načerpať inšpiráciu v bohatej ukážke referencií.

Zákazník si môže objednať kompletnú realizáciu spodnej stavby a montovanej haly na kľúč vrátane komunikácií a parkovísk, napojenia inžinierskych sietí, rôznych druhov vstavieb sociálneho zariadenia, kancelárskych priestorov apod. V prípade realizácie kompletného diela ako generálny dodávateľ poskytujeme investorovi všetku koordináciu prác a činností ako pri spracovaní projektovej dokumentácie, tak následne pri danej realizácii diela, a to bezplatne.

top