Úvodná stránka - Ako staviame - Výroba haly - Rekonštrukcia a opláštenie hál

Rekonštrukcia a opláštenie hál

Rekonštrukcia hál a ich opláštenie znižuje prevádzkové náklady a poskytuje halám i objektom nové možnosti využitia. Tie potom vďaka vykonaným úpravám ľahko získajú atraktívny imidž, a to za oveľa nižšie výdavky, než to býva pri výstavbe kompletného nového objektu. Na opláštenie hál, striech a konštrukcií sa používajú najkvalitnejšie sendvičové panely alebo trapézové plechy.

Rekonštrukcia a zateplenie hál či iných objektov prináša nespočet výhod. Medzi ne patrí už spomínaná ekonomickosť realizácie a úspora energií, haly navyše po úpravách zodpovedajú všetkým aktuálnym legislatívnym nárokom. Podstatným faktorom je tiež nová možnosť využitia (či zväčšenia) pôvodnej stavby spolu s moderným vzhľadom. Rekonštruovať možno staré priemyselné montované haly, poľnohospodárske stavby, kravíny alebo stajne, murované stavby, strechy, konštrukcie pre technológie a ďalšie objekty.

Priebeh rekonštrukcie haly:

  • odborná prehliadka,
  • demontáž pôvodnej krytiny,
  • nátery,
  • prípadné úpravy konštrukcie - predĺženie, zvýšenie, rozšírenie haly,
  • montáž nového opláštenia - sendvičové panely či trapézové plechy,
  • klampiarske práce a finálne úpravy.

Opláštenie a zateplenie haly

Opláštenie hál sa využíva najmä z dôvodu zníženia nákladov na vykurovanie alebo kvôli nevyhovujúcemu stavu a vlastnostiam pôvodných materiálov. Pre opláštenie sa u zatepleného objektu používajú sendvičové panely, u nezatepleného trapézové plechy.

Zateplené haly

Pri opláštení zateplenej haly sa používajú sendvičové panely od renomovaných českých a rakúskych dodávateľov. Sendvičové panely týchto dodávateľov vynikajú prvotriednymi vlastnosťami a majú všetky potrebné certifikáty. Na výber sú okrem širokej škály štandardných farieb i ďalšie odtiene sendvičových panelov (za príplatok). Na výber sú tiež rôzne profilácie panelov a povrchové úpravy, ktoré imitujú napríklad kameň či drevo.

Zloženie sendvičových panelov a všetky podrobnosti nájdete v záložke materiály/sendvičové panely.

Montáž a údržba opláštenia

Dôležitým faktorom je rýchla a bezpečná montáž sendvičových panelov, vďaka ktorým sa znižujú investičné náklady realizovanej haly. Sendvičové panely sa uchytávajú k jednotlivým rámom oceľovej konštrukcie, panely sú kladené vodorovne či zvisle s priznanými alebo skrytými spojmi. Opláštenie sendvičovými panelmi vyžaduje minimálnu starostlivosť. Samotná údržba spočíva v umývaní alebo čistení panelov, prvá významnejšia údržba prichádza cca po 25 rokoch.

Trapézové plechy pre montované haly

Pre opláštenie nezateplenej haly sa používajú trapézové plechy od renomovaných českých i zahraničných dodávateľov. Bočný plášť sa k oceľovej konštrukcii prichytáva na tzv. paždíky. Používaná hrúbka plechu na strechu je 0,75 mm a na bočné opláštenie 0,63 mm. Materiál profilov je pevný, trvanlivý a nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Profily sú vhodné na opláštenie veľkých plôch priemyselných objektov, hál a rôznych nezateplených objektov i prístreškov. Samozrejme je možné vyberať zo širokej škály farieb.

V rámci kooperácie a komfortného riešenia diela je investorom poskytovaná kompletná dodávka celého diela na kľúč - vrátane spracovania kompletnej projektovej dokumentácie. S tým súvisí i zaistenie inžinierskych činností, ktoré sú nutné pre vydanie stavebného povolenia. Ďalšou činnosťou spoločnosti MONT-KOVO je kompletná realizácia spodných stavieb, komunikácií, ďalej napojenie inžinierskych sietí a rôzne druhy vstavieb sociálnych zariadení alebo kancelárskych priestorov k daným konštrukciám.

top