Úvodná stránka - O spoločnosti - História firmy

História firmy

MONT-KOVO spol. s.r.o. založilo v roku 1995 päť spoločníkov - Karel Zavadil, Vratislav Zouvala, Richard Dostál, Jiří Gazdík a Karel Zavadil st. Firma sa najskôr špecializuje len na montáž menších oceľových konštrukcií, prístreškov a menších hál. Bez väčšieho zázemia MONT-KOVO prekonáva náročnejší počiatok a postupne sa rozvíja.

 

2000

Firma investuje do kúpy domu v Břeste (určeného k demolácii), ktorý v štýle vidieckej stavby prebuduje na svoje terajšie sídlo. Objekt tak architektonicky zapadá do historického rázu dediny Břest.

2003

Do firmy nastupuje nový obchodný manažér, brat jednoho zo spoločníkov. Súčasne s jeho príchodom zavádza MONT-KOVO efektívne obchodné stratégie, moderné technológie a iné inovácie. Firma vďaka tomu v roku 2003 a 2004 odštartuje veľký rozvoj, získava významné zákazky a naviaže kvalitnú spoluprácu so zákazníkmi po celej Českej i Slovenskej republike. Z dôvodu razantného vzostupu prijíma MONT-KOVO ďalších zamestnancov vo výrobe, montáži, ale i v projekcii a administratíve.
 
 

2006 - 2013

MONT-KOVO rozširuje výrobné priestory v Hulíne o ďalšiu novú halu, rekonštruuje pôvodnú výrobnú halu a prikupuje a rekonštruuje halu tretiu, ktorá slúži ako lakovňa. Svoje firemné sídlo v Břeste MONT-KOVO modernizuje a rozširuje o ďalšie poschodie. S vývojom sa neustále vylepšuje a zdokonaľuje systém vedenia obchodu, technológie, ďalej marketingových stratégií, reklamy a on-line marketingu; zabezpečuje si sofistikovaný softvér pre projekciu i vedenie spoločnosti.

2014

Spoločnosť zabezpečuje moderný lakovací box a ďalej sa zvyšuje počet nových zamestnancov v obchode, administratíve, výrobe a montáži.
 
 

2017

Vybudovanie novej výrobnej haly s moderným priebežným tryskacím zariadením. Zvýšenie poštu zaměstnatnců na 85 pracovníkov.

Nové či odvážné nápady investorů MONT-KOVO realizuje tak, aby každá montovaná hala skvěle reprezentovala a maximálně splňovala svůj účel.

DETAIL HISTORIE

  • 1996spoločníci si prenajímajú prvé výrobné priestory v Břeste a prechádzajú na výrobu vlastných menších oceľových konštrukcií, predovšetkým oblúkového typu. V priebehu ďalších rokov začínajú (už len štyria spoločníci a niekoľko spolupracujúcich drobných živnostníkov) predovšetkým v Zlínskom kraji montovať i väčšie haly.
  • 2000firma investuje do kúpy domu v Břeste (určeného k demolácii), ktorý v štýle vidieckej stavby prebuduje na svoje terajšie sídlo. Objekt tak architektonicky zapadá do historického rázu dediny Břest.
  • 2001dochádza k rozšíreniu výrobných priestorov a na kúpu prvej vlastnej haly, ktorá sa v priebehu dvoch rokov dočká renovácie. Jej priestory sa prispôsobujú a vybavujú tak, aby vyhovovali výrobe oceľových konštrukcií. Tým je zahájené budovanie nového výrobného areálu spoločnosti MONT-KOVO v Hulíne.
  • 2003do firmy nastupuje nový obchodný manažér, brat jednoho zo spoločníkov. Súčasne s jeho príchodom zavádza MONT-KOVO efektívne obchodné stratégie, moderné technológie a iné inovácie. Firma vďaka tomu v roku 2003 a 2004 odštartuje veľký rozvoj, získava významné zákazky a naviaže kvalitnú spoluprácu so zákazníkmi po celej Českej i Slovenskej republike. Z dôvodu razantného vzostupu prijíma MONT-KOVO ďalších zamestnancov vo výrobe, montáži, ale i v projekcii a administratíve.
  • 2005spoločnosť zahajuje montáž veľkých administratívnych hál, športových hál a moderných firemných centier.
  • 2006-2013 MONT-KOVO rozširuje výrobné priestory v Hulíne o ďalšiu novú halu, rekonštruuje pôvodnú výrobnú halu a prikupuje a rekonštruuje halu tretiu, ktorá slúži ako lakovňa. Svoje firemné sídlo v Břeste MONT-KOVO modernizuje a rozširuje o ďalšie poschodie. S vývojom sa neustále vylepšuje a zdokonaľuje systém vedenia obchodu, technológie, ďalej marketingových stratégií, reklamy a on-line marketingu; zabezpečuje si sofistikovaný softvér pre projekciu i vedenie spoločnosti.
  • 2014spoločnosť zabezpečuje moderný lakovací box a ďalej sa zvyšuje počet nových zamestnancov v obchode, administratíve, výrobe a montáži.
  • 2015výročie 20 rokov od založenia spoločnosti MONT-KOVO. Pri tejto príležitosti bolo otvorené vlastné stavebné oddelenie a tým sa zvýšil počet pracovníkov na súčasných 65. Novinkou je možnosť vybrať si MONT-KOVO ako generálneho dodávateľa stavby.
  • 2017vybudovanie novej výrobnej haly s moderným priebežným tryskacím zariadením. Zvýšenie poštu zaměstnatnců na 85 pracovníkov.
  • 2020výročie 25 rokov od založenia spoločnosti. Zvýšenie poštu zaměstnatnců na 90 pracovníkov.

Spoločnosť MONT-KOVO do roku 2020 postavila viac ako 750 montovaných hál pre malé i veľké spoločnosti. Haly sú vždy projektované tak, aby boli maximálne funkčné a zároveň atraktívne svojím dizajnom. Podstatné je i zníženie investičných nákladov, ktorého možno dosiahnuť efektívnym riešením oceľovej konštrukcie a skrátením doby montáže ako u novostavieb, tak rekonštrukcií. Spoločnosť vždy preveruje kvalitu dodávaných výrobkov i služieb a starostlivo vyberá svojich dodávateľov.

MONT-KOVO je držiteľom certifikátov ČSN EN ISO 9001:2009 pre systém riadenia kvality, ČSN EN ISO 3834-2:2006 pre systém manažmentu kvality v zváraní a Veľkého zváračského diplomu.

top