Úvodná stránka - Montované haly - Autosalóny, autoservisy a STK

Autosalóny, autoservisy a STK

Autosalóny a autoservisy patria medzi skvosty oceľových hál. Vynikajú tvorivým architektonickým stvárnením. Sú atraktívne, bohato presklené a ľahko pútajú pozornosť okolia. Autoservisy a STK sa vyznačujú funkčnosťou, množstvom brán, administratívnym zázemím i kreatívnym farebným riešením.

Montované autosalóny sú vykonané ako montované oceľové konštrukcie s veľkými hliníkovými okennými výkladmi, ktorými hala upúta pozornosť vo dne aj v noci. Veľké okná umožňujú aj zvonka pohodlnú prehliadku expozície v interiéri. Autosalóny disponujú variabilitou tvarov a rozmerov - od obdĺžnikových alebo štvorcových tvarov až po kruhové pôdorysy. Montované autosalóny sa spravidla realizujú so strešnou atikou, ktorá elegantne zakryje sedlový sklon strechy, čím je dosiahnuté jej zdanlivo rovnakého vzhľadu.

Autoservisy a STK bývajú naproti tomu riešené skôr ako priemyselné a výrobné haly s dôrazom na maximálne využitia vnútorných priestorov. Väčšina týchto hál tvorí servisný úsek a presklená administratívna časť, ktorá môže byť rozložená aj cez dve poschodia. Pre tieto oceľové haly je typické veľké množstvo sekčných vrát pre nájazd vozidiel. Vďaka použitému sklu a zaujímavým farbám sendvičových panelov vznikajú veľmi atraktívne objekty.

Vnútorné priestory autosalónu, autoservisov aj STK nie je potrebné murovať či obkladať sadrokartónom - povrch sendvičových panelov v interiéri je svetlý a ľahko udržiavateľný. Pre osvetlenie sa využívajú klasické žiarivky, ktoré priestory nasvietia dobre aj v noci. Haly je tiež možné doplniť o strešné svetlíky, ktoré poskytujú maximum denného svetla a šetria tým prevádzkové náklady.

Hlavné prednosti autosalónov a autoservisov:

  • atraktivita a originalita stavby
  • maximálne využitie stavebného priestoru
  • flexibilita dispozičného riešenia
  • rýchlosť montáže
  • ekonomickosť a funkčnosť stavby
  • široká paleta farieb a estetických riešení
  • možnosť vstavieb a mnohých doplnkov

Opláštenie autosalónov, autoservisov a STK

Autosalóny a autoservisy sú opláštené silnejšími sendvičovými panelmi v rôznych farebných kombináciách. Možné je i využitie skladaného plášťa na strechu - nosný trapézový plech 160/250/0,75 mm, na ktorý je potom položený polystyrén hrubý 200 mm. Na ten sa umiestni fólia SIKA (toto zloženie zaistí správny odvod vody aj na strechách s nízkym spádom). Farebne možno haly ladiť podľa dizajnu firmy tak, aby bola osobitnou a reprezentujúcou vizitkou investora.

POPTÁVKA HALY

Zaujímavé prvky

Pre autosalóny sú typické hliníkové okná, ktoré objektu dodajú moderný dizajn, luxusný vzhľad a osvetlenie pre showroom. Vďaka vhodným parametrom hliníkových profilov je dosiahnutý efekt jednoliateho povrchu z vonkajšej strany po zatvorení okien aj lícovanie povrchu krídel a rámu dverí. Okná môžu byť presklené ako bežnými sklami, tak trojsklami, akustickými alebo bezpečnostnými sklami. Ďalšími zaujímavými prvkami, ktoré možno využiť aj na autoservisy a STK, môže byť zvýšenie atiky poskytujúce vhodný priestor na umiestnenie loga automobilky a názov predajcu, efektívne slnolamy, prístrešky alebo najrôznejšie ozdobné typy opláštenia.

Pre lepšiu predstavu môžete využiť náš konfigurátor haly, alebo sa inšpirujte v zozname referencií.

Zákazník si môže objednať kompletnú realizáciu spodnej stavby a montovanej haly na kľúč vrátane komunikácií a parkovísk, napojenia inžinierskych sietí, rôznych druhov vstavieb sociálneho zariadenia, kancelárskych priestorov apod. V prípade realizácie kompletného diela ako generálny dodávateľ poskytujeme investorovi všetku koordináciu prác a činností ako pri spracovaní projektovej dokumentácie, tak následne pri danej realizácii diela, a to bezplatne.

top